Studio Jogi Macieja Rudzińskiego

Menu

Nauczyciele jogi


Maciej Rudziński - dyplomowany nauczyciel hatha jogi wg tradycji B.K.S. Iyengara klasy międzynarodowej

Maciej Rudziński

Dyplomowany nauczyciel hatha jogi wg tradycji B.K.S. Iyengara klasy międzynarodowej, Instruktor hatha-jogi I stopnia, Instruktor Rekreacji Ruchowej, ze specjalnością kinezypsychoprofilaktyka.

Od 1995 roku prowadzi Studio Jogi w Częstochowie, a następnie przenosi je do Katowic.

Absolwent Filologii Polskiej w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Kurs masażu terapii dźwiękiem mis tybetańskich wg metody Petera Hessa.

Joga i nauczanie to moje dwie życiowe pasje. Praktykuje tę niezwykłą sztukę od 1985 roku, najpierw jako samouk, a od 1992 roku pod kierunkiem włoskiej nauczycielki, którą wspominam szczególnie ciepło - Gabrielli Giubilaro. Spotkałem na swojej drodze wielu mistrzów, przez lata dzięki ich wiedzy i umiejętnościom, także moja joga dojrzała i nabrała mocy. Im jestem starszy, tym bardziej jestem przekonany, że hatha joga w zdecydowany sposób poprawia jakość życia, pozwala utrzymać zdrowie i harmonię między ciałem i umysłem. Codzienna praktyka, jak nic innego, oczyszcza z kurzu stresów i zawirowań codzienności. Cieszę się, że mogę dzielić się tą wiedzą z Wami wszystkimi. Cieszę się, gdy Wasze twarze po zajęciach są jasne i odprężone. Cieszę się, że dla wielu z Was joga stała się sposobem na życiowe trudności i fizyczne dolegliwości.


Marta Rudzińska - Instruktor hatha-jogi I stopnia

Marta Rudzińska

Instruktor hatha-jogi I stopnia, absolwentka filologii polskiej-teatrologii w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Praktykuję hatha-jogę od ponad 20 lat. Ćwiczyłam najpierw z ciekawości i dla rozrywki, potem coraz więcej, mocniej i bardziej świadomie. Było mi łatwiej, bo joga jest zawsze w naszym domu jako sens i cel męża, a teraz także - przygoda syna. Odkrywałam mądrość i świadomą konstrukcję asan uruchamiających pokłady wewnętrznej energii i siły. Joga stała się moim sposobem na życie, największym wyzwaniem; wciąż od nowa pomaga mierzyć się z ograniczeniami fizycznymi i sztywnością umysłu. Praktyka oczyszcza ze stresu, uwalnia głowę od strumienia myśli, przynosi odprężenie i spokój. Lubię dzielić się jogą, lubię, gdy przeżywacie te same iluminacje, gdy waszym udziałem są kolejne sukcesy i odkrycia w spotkaniu ze sobą. Lubię, gdy zaczynacie rozumieć dlaczego warto praktykować jogę.


Kuba Rudziński - Instruktor jogi wg BKS Iyengara - Introductory II

Kuba Rudziński

Mój ojciec praktykował jogę w domu odkąd pamiętam. Kiedy wyjechałem na studia na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie postanowiłem odbyć kurs nauczania metodą Iyengara w szkole Konrada Kocota, po którym uzyskałem dyplom Introductory II z Ramamani Iyenagr Yoga Institute w Punie w Indiach.

Nieustannie doskonalę swoją praktykę, uczęszczając na zajęcia i kursy do nauczycieli takich jak Lois Steinberg, Faeq Biria, Mimi Kuo-Deemer i Stuarta Gilhirsta. Zacząłem uczyć jogi 12 lat temu w szkole Beaty Owczarek w Krakowie

Uczę jogi metodą Iyengara skupiając się na technicznych aspektach wykonywania asan, używam kostek, pasków i koców, żeby pomóc ustawić ciało we właściwej pozycji. Realizuje zajęcia na bazie przemyślanych sekwencji, tak aby przed pracą z wybranymi rejonami w ciele najpierw odpowiednio je rozgrzać.

Bycie obecnym tu i teraz oraz pogłębianie świadomości ciała są ważnymi aspektami zarówno w mojej praktyce jak i w na zajęciach.


Bożena Ostrowska - Instruktorka jogi I stopnia

Bożena Ostrowska

Jogą zainteresowałam się na początku lat 80. Praktykowałam w różnych szkołach, które w tamtych czasach pojawiły się w Polsce m.in.: sivananda joga, krija joga, tantra joga, joga Antonowa. Ciągle poszukując, na początku lat 90. trafiłam na jogę wg Iyangara, którą praktykuję do dzisiaj.

Brałam udział w pierwszym kursie nauczycielskim organizowanym przez Stowarzyszenie jogi Iyangara i zdobyłam dyplom nauczycielski. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w warsztatach u takich nauczycieli jak: Konrad Kocot, Leszek Mioduchowski, Romek Grzeszykowski oraz Lois Steinberg, Jaki Nett, Korin Biria, Faek Biria, Stephen Lalo, Rita Keler, Ks. Joseph Pereira.

Ciągle się uczę i swoją zdobytą wiedzę z radością przekazuję uczniom.


Iza Klesny - Instruktorka jogi I stopnia

Iza Kleśny

Jestem absolwentką etnologii i antropologii kultury na UJ. Praktykę jogi rozpoczęłam w szkole jogi Beaty Jamińskiej w 2001 r. Od tego czasu rozwijam swoją praktykę poprzez uczestnictwo w warsztatach różnych nauczycieli: Konrada Kocota, Katarzyny Pilorz, Faeqa Birii, Ratanala Shaha, Sharata Arory czy Corin Birii. Dwukrotnie uczestniczyłam w miesięcznym kursie w Instytucie Jogi B.K.S Iyengara w Punie, w lutym 2009 i 2012. W lipcu 2013 r. uzyskałam stopień Junior Intermediate I.

Zajęcia prowadzone przeze mnie są różnorodne. Staram się wychodzić naprzeciw potrzebom grupy.

Istotne jest dla mnie indywidualne traktowanie uczestników, tak, by każdy otrzymał to, po co przychodzi na zajęcia.


Kasia Orkiszewska Mokry - doświadczona instruktorka fitness, jogi i pilates

Kasia Orkiszewska Mokry

Kasia Orkiszewska Mokry - doświadczona instruktorka fitness, dynamiczna, pełna energii i humoru, w naszym Studio prowadzić będzie od września br. - we wtorki o godz. 18.30 - zajęcia łączące stretching z elementami pilates i jogi.

Ma przygotowanie pedagogiczne, jest obdarzona wyjątkową  osobowością, potrafi wyzwolić radość i stworzyć ciepły nastrój podczas ćwiczeń. Jest instruktorem wszechstronnym, ale najchętniej realizuje się w formach tanecznych dance, funk, hip hop. Uwielbia prowadzić zajęcia, w których może  łączy swoją wiedzę jako rehabilitantka  z zajęciami fitness tkj.: stretching, zdrowy kręgosłup, yoga, płaski brzuch. Jest osobą otwartą, pełną energii, a jej bogate doświadczenie powoduje, że prezentowane przez nią lekcje są niezapomnianym przeżyciem.

Od 2005 r. ściśle współpracowała z światową firmą sportową Nike jako Master Trainer Networking,  Długoletni Instruktor Fitness  w  największej sieci klubów Gymnasion w Polsce. W swojej  karierze współpracowała z M. Czerkawskim, J. Wszołą, A. Supronem, trenerami piłki nożnej, szermierki, a także światowej klasy choreografami tanecznymi m.in. Kili CHenoa Marti, Jamie King.