Studio Jogi Macieja Rudzińskiego

Menu

Hatha joga


Dlaczego joga?

Dzisiejszy świat jest bardzo wymagającym partnerem. Wciąż rośnie ilość spraw do załatwienia, zadań i wyzwań, które musisz podjąć każdego dnia. Stres i tempo życia powoduje, że jesteś zmęczony, wyssany, nie możesz zatrzymać gonitwy myśli, marzysz o urlopie, pojawiają się bóle głowy i dolegliwości ciała.
Zmniejsza się sprawność umysłu słabnie kondycja fizyczna.


Jak działa joga?

Prostym i skutecznym sposobem na przywrócenie harmonii myśli, emocji i ciała,na podniesienie efektywności i odporności psycho-fizycznej jest regularna praktyka jogi. Proponuję zestawy prostych ćwiczeń opartych na jodze, które mogą być wykonywane podczas przerw w pracy z użyciem dostępnych pomocy.
Ćwiczenia te, zwane asanami zastąpią kawę i chemiczne stymulatory, którymi próbujesz na co dzień podkręcać swoją słabnącą energię.
Joga uwalniając ciało z napięć, zmienia stan umysłu – oczyszcza go i otwiera na nowe obszary rzeczywistości, jest więc bardzo skuteczną techniką uwalniania od stresu. Przynosi spokój i dystans do świata.


Czym nie jest joga?

Joga ma korzenie w hinduskiej kulturze i dlatego czasem błędnie przyjmuje się, że jest religią. Podobnie, jak praktyka wschodnich sztuk walki (karate, aikido czy judo) nie wymaga od adeptów przyjęcia buddyzmu, tak ćwiczenie jogi nie czyni z praktykujących wyznawców hinduizmu. Joga nie jest też sektą. Nie ingeruje w życie religijne adeptów. Uprawianie hatha jogi nie jest w konflikcie z wiarą chrześcijańską.